Spolupracujeme

BannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBanner

Sportovní vyžití

Červnové sportovní kurzy

Chorvatsko – poloostrov Pelješac – Orebič 2012

V termínu od 8. do 17. června se již tradičně konal sportovní kurz pro žáky 3. ročníků v chorvatském letovisku Orebič, kemp Perna. Zúčastnilo se ho 18 žáků naší školy. Během týdenního pobytu si měli možnost, kromě koupání v moři, vyzkoušet i spoust jiných sportovních aktivit. Uskutečnil se turnaj v ringu a beachvolejbale, k dispozici byl fotbal, streetball, badminton, ogo-sport, petangue a pro nadšence i windsurfing a aquazorbing. V polovině týdne jsme všichni vystoupali na nejvyšší vrchol v okolí, horu Sv. Illi, která se tyčí hned za kempem do výšky 961 m n.m.

Mladá Břiště 2012

Česká alternativa sportovního kurzu pro žáky 3. ročníků – Mladá Břiště. Tento kurz se uskutečnil v termínu 11. – 15. června a absolvovalo jej 15 žáků třídy MO3. Během 5denního pobytu si žáci zahráli fotbal, nohejbal, stolní tenis a pro nepřízeň počasí i turnaj ve stolním fotbálku.

Otava 2012

Letos poprvé se na naší škole uskutečnil vodácký kurz 2. ročníků. V termínu od 24. do 27. června se ho zúčastnilo 20 žáků ze třídy MS2 a EME2. Počasí nám přálo a během 4 dnů jsme spluli 50 km po řece Otavě (ze Sušice až do Sudoměře). Pod vedením zkušených instruktorů jsme sjížděli i většinu jezů, zahráli si různé hry nejen na vodě ale i večer v kempu (nohejbal, fotbal a volejbal) a dokonce si zatančili zumbu.

Zimní a jarní sportovní události na naší škole

 

Lyžařské výcvikové kurzy

V lednu 2012 se uskutečnily celkem 3 lyžařské výcvikové kurzy, kterých se zúčastnili žáci 1. ročníků naší školy. Všechny kurzy se konaly v Krkonoších v areálu Davidovky (Špindlerův Mlýn). Kromě výuky carvingu a snowboardingu měli žáci možnost si vyzkoušet běh na lyžích a jízdu na saních na 4 km dlouhé sáňkařské dráze. Na závěr každého LVK byl pro žáky připraven závod v obřím slalomu.

Lyžařský přebor škol Kraje Vysočina

V únoru 2012 se konal 2 kolový krajský závod základních a středních škol v obřím slalomu v areálu Ski klubu Velké Meziříčí na Fajtově kopci.                                                                                                              1. závod se uskutečnil v úterý 14. 2. a naši školu tam reprezentovalo 10 žáků ve dvou kategoriích. Nejlepšího umístění dosáhl Viktor Pejša (T3), který skončil na 2. místě.                                                   2. závod se konal o týden později ve středu 22. 2. a my jsme se zúčastnili v počtu 13 reprezentantů. Naším nejlepším výsledkem bylo tentokrát 3. místo Viktora Pejši (T3).                                        Lyžařského přeboru škol se zúčastnilo celkem 31 základních a středních škol z celého našeho kraje a naše škola se v celkovém hodnocení po obou kolech umístila na vynikajícím 9. místě.

Nohejbal

Ve středu 2. května 2012 pořádala Střední umělecko průmyslová škola na svém hřišti v Heleníně okresní turnaj středních škol v nohejbalu. Naši školu reprezentovalo 5 žáků (Obrdlík Patrik – MO3, Lacina Aleš - MO3, Beránek Michal - E2, Páral Jakub – MS2 a Brávek Zdeněk – EME2). Za velmi teplého počasí se našim borcům nakonec podařilo vyhrát všechna utkání a získat tak 1. místo!!! Gratulujeme.

Fotbalový turnaj žáků 1. ročníků

Dne 2.5.2012 se uskutečnil fotbalový turnaj žáků 1. ročníků naší školy ve sportovním areálu FC Vysočina Na Stoupách. Zúčastnilo se celkem 5 tříd – MS 1, EME 1, E 1, NS 1, OK 1. Hrálo se za krásného slunečného počasí na umělém trávníku systémem každý s každým, délka utkání 1 x 20 minut. Do role rozhodčích byli nominováni  Holík Jaroslav, Janíček Michal a Simandl Tomáš (všichni MO3) a Diviak Štěpán ( EME 2), kterým patří velký dík, neboť ve velkém horku odběhali podobné kilometry jako hráči a zvládli s velkým přehledem odřítit deset utkání. Poděkování patřím také kolegům za zvládnutí organizace a hladký průběh akce a samozřejmě také žákům 1. ročníků za předvedené sportovní výkony.

 

Pořadí tříd

  1. místo … E 1
  2. místo … OK 1
  3. místo … MSE 1
  4. místo … EME 1
  5. místo … NS 1

„Hokejbal proti drogám“ – Krajský přebor základních a středních škol v hokejbalu

24. 5. 2012 se na hokejbalovém hřišti v Jihlavě konal krajský přebor v hokejbalu. Náš tým tvořilo 16 hráčů (žáků naší školy) věnujících se ve svém volném čase převážně hokeji. Zastoupení jsme měli ale i v řadách rozhodčích (Dominik Knepr EB 3, Miroslav Hlavatý NS 1). Po jednom vyhraném a jednom prohraném zápase musely o vítězi turnaje rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých jsme podlehli SŠOS Jihlava. I tak jsme se umístili na výborném 2. místě.                                                                             

„Hokejbal proti drogám“ – Krajský přebor základních a středních škol v hokejbalu

24. 5. 2012 se na hokejbalovém hřišti v Jihlavě konal krajský přebor v hokejbalu. Náš tým tvořilo 16 hráčů (žáků naší školy) věnujících se ve svém volném čase převážně hokeji. Zastoupení jsme měli ale i v řadách rozhodčích (Dominik Knepr EB 3, Miroslav Hlavatý NS 1). Po jednom vyhraném a jednom prohraném zápase musely o vítězi turnaje rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých jsme podlehli SŠOS Jihlava. I tak jsme se umístili na výborném 2. místě.                                                                            

Studentský sportovní den v rakouském St. Pöltenu 7.6.2011

V úterý 7. června 2011 se 13 žáků z naší školy zúčastnilo Studentského sportovního dne v rakouském St. Pöltenu.

Číst dále: Studentský sportovní den v rakouském St. Pöltenu 7.6.2011

Sportovní den Rakousko 2011

Pokyny pro účastníky

 

Číst dále: Sportovní den Rakousko 2011

Turnaj v nohejbale

Zúčastnili jsme se turnaje středních škol v nohejbalu a obsadili 3.místo. K postupu do finále nám chyběl jediný bod!

 

Číst dále: Turnaj v nohejbale

Lyžařský výcvikový kurz – I. turnus

 

Lyžařský výcvikový kurz – I. turnus (LVK I.) se konal v termínu od 5. do 12. března 2011 ve Špindlerově Mlýně - Ski areál Davidovy boudy.

Číst dále: Lyžařský výcvikový kurz – I. turnus

Silový čtyřboj

 

V úterý 5. dubna 2011 se v tělocvičně SŠS Jihlava konal okresní a krajský přebor středních škol v „Silovém čtyřboji“ (shyby podhmatem, trojskok snožmo z místa, bench press 75% hmotnosti těla a vznosy).

Číst dále: Silový čtyřboj

Lyžařský výcvikový kurz 2011 – II. turnus

Lyžařský výcvikový kurz – II. turnus (LVK II.) se konal v termínu od 12. do 19. března 2011 ve Špindlerově Mlýně - Ski areál Davidovy boudy.

 

Číst dále: Lyžařský výcvikový kurz 2011 – II. turnus

Více článků...

Strana 1 z 2

« 1 2 »