Spolupracujeme

BannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBanner

Sportovní vyžití

Lyžařský výcvikový kurz – I. turnus

 

Lyžařský výcvikový kurz – I. turnus (LVK I.) se konal v termínu od 5. do 12. března 2011 ve Špindlerově Mlýně - Ski areál Davidovy boudy.

Kurzu se zúčastnilo 23 žáků z 1. ročníku (třída MO1) a tříčlenný pedagogický sbor ve složení:

  1. Mgr. Hana Wacková, Ph.D., - vedoucí LVK, instruktorka lyžování a snowboardingu
  2. Mgr. Iva Klozová – zdravotnice LVK, instruktorka lyžování
  3. Jaroslav Tesař – instruktor lyžování

18 žáků absolvovalo výcvik na sjezdových lyžích, 5 žáků jezdilo na snowboardu, 2 žáci s sebou měli i běžecké lyže.

LVK I. byl zahájen v sobotu 5. 3. 2011 přistavením autobus Dopravního podniku, a.s. ke škole v 9:00. Od školy jsme odjížděli v 9:30 příjezd do Špindlerova Mlýna 13:00. Ubytování s plnou penzí bylo zajištěno na chatě Úsvit č.p. 249. Poloha chaty (asi 50 m od spodní stanice vleku), úroveň ubytování i kvalita a množství jídla, to vše plně vyhovovalo potřebám a požadavkům LVK.

Hned po příjezdu byli žáci ubytováni ve 4 a 5 lůžkových pokojích, poté následovala pěší vycházka po okolí (Moravská bouda – Petrovy boudy a zpět) a večeře. Po ní byli žáci seznámení s řádem LVK, s denním režimem LVK, s týdenním plánem LVK, s řádem ubytovacího zařízení a s pravidly chování na sjezdovce.

V neděli dopoledne byli žáci dle výkonnosti rozdělení do 3 družstev (lyžaři začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisté) a celý následující týden probíhal lyžařský výcvik pod vedením jednotlivých instruktorů.

Během LVK I. byly pro žáky zajištěny 3 přednášky (Carving, Snowboarding a Krkonošský národní park – zaměstnancem KRNAPu).

V úterý odpoledne absolvovali žáci pěší výlet do Špindlerova Mlýna, kde měli asi hodinu rozchod. Zpět jsme jeli skibusem na Špindlerovu boudu a odsud pěšky přes Moravskou boudu na chatu Úsvit. Ve středu odpoledne byli 2 žáci pod vedením p. Tesaře na běžkách (chata Úsvit – Medvědí bouda – Martinova bouda a zpět). V pátek dopoledne byl pro žáky přichystán závod ve slalomu na 2 kola (viz. přiložené výsledky), večer byl závod vyhodnocen, 3 nejlepší v každé kategorii obdrželi diplomy a věcné ceny.

Během LVK I. nebyl nikdo vážně zraněn, několik žáků utrpělo drobné zhmožděniny a asi 10 žáků mělo v průběhu kurzu zvýšenou teplotu nebo horečku. 3 žáci z tohoto důvodu ukončili kurz v úterý a odjeli se svými rodiči domů.

V sobotu po zhodnocení kurzu následovalo balení, vyklízení a úklid pokojů. Odjezd autobusu do Jihlavy byl asi v 13:00, příjezd ke škole a zakončení kurzu 17:00.