Spolupracujeme

BannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBanner

Sportovní vyžití

Lyžařský výcvikový kurz 2011 – II. turnus

Lyžařský výcvikový kurz – II. turnus (LVK II.) se konal v termínu od 12. do 19. března 2011 ve Špindlerově Mlýně - Ski areál Davidovy boudy.

 

 

Kurzu se zúčastnilo 14 žáků z 1. ročníku (9 žáků ze třídy E1, 5 žáků ze třídy T1) a pro doplnění kurzu i 8 žáků z vyšších ročníků (třídy EB2, ELT2, ME4), celkem tedy 22 žáků a tříčlenný pedagogický sbor ve složení:

  1. Mgr. Hana Wacková, Ph.D., - vedoucí LVK, zdravotnice LVK, instruktorka lyžování a snowboardingu
  1. Ing. Jiří Kratochvíl – instruktor lyžování
  2. Bohumír Lojda – instruktor lyžování

7 žáků absolvovalo výcvik na sjezdových lyžích, 15 žáků jezdilo na snowboardu.

LVK II. byl zahájen v sobotu 12. 3. 2011 přistavením autobus Dopravního podniku, a.s. ke škole v 8:30. Od školy jsme odjížděli v 9:00 příjezd do Špindlerova Mlýna 12:30. Ubytování s plnou penzí bylo zajištěno na chatě Úsvit č.p. 249. Poloha chaty (asi 50 m od spodní stanice vleku), úroveň ubytování i kvalita a množství jídla, to vše plně vyhovovalo potřebám a požadavkům LVK.

Hned po příjezdu byli žáci ubytováni ve 4 a 5 lůžkových pokojích, poté následovala pěší vycházka po okolí (Moravská bouda – Petrovy boudy a zpět) a večeře. Po ní byli žáci seznámení s řádem LVK, s denním režimem LVK, s týdenním plánem LVK, s řádem ubytovacího zařízení a s pravidly chování na sjezdovce.

V neděli dopoledne byli žáci dle výkonnosti rozdělení do 3 družstev (lyžaři, snowboardisté začátečníci, pokročilí snowboardisté) a celý následující týden probíhal lyžařský výcvik pod vedením jednotlivých instruktorů.

Během LVK II. byly pro žáky zajištěny 3 přednášky (Carving, Snowboarding a Krkonošský národní park – zaměstnancem KRNAPu).

V úterý odpoledne absolvovali žáci s p. Kratochvílem pěší výlet do Špindlerova Mlýna, kde měli asi hodinu rozchod, zpět skibusem na zastávku Davidovy boudy a odsud pěšky na chatu Úsvit. 1 žák pod vedením p. Lojdy vyrazil na běžkách (chata Úsvit – Mevědí bouda – Martinova bouda a zpět) a jeden zůstal na chatě pod dozorem zdravotnice kurzu, neboť po obědě omdlel (telefonická konzultace s lékařem a rodiči). Během LVK II. nebyl nikdo vážně zraněn, několik žáků utrpělo drobné zhmožděniny a 1 žák měl v průběhu kurzu zvýšenou teplotu.

Ve středu odpoledne po skončení výcviku začalo pršet a pršelo téměř nepřetržitě až do pátku. Po dohodě s vedením školy a se souhlasem žáků a ubytovatele byl LVK II. předčasně ukončen v pátek 18. 3. 2011. Odjezd autobusu do Jihlavy byl asi v 13:00, příjezd ke škole a zakončení kurzu 17:00.