BannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBannerBanner

Novinky

Sport

Naše sportovní úspěchy

Během měsíců září a října se naše škola aktivně zúčastnila několika sportovních soutěží a v každé z nich se umístila na stupních vítězů!!!

Atletika

V úterý 18. září 2012 se na atletickém stadionu Na Stoupách konalo okresní finále v atletice tzv. „Corny pohár“. Naši školu reprezentovalo 12 žáků v 7 disciplínách (běh na 100m, 400m, 1500m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta). Družstvo naší školy se umístilo na výborném 3. místě se ziskem 7812 bodů, což je téměř o osm set bodů více než v loňském roce. Z individuálních výsledků stojí za zmínku 3. místo Michala Beránka (E3) ve skoku vysokém (181 cm), 1. místo Jakuba Párala (MS3) v běhu na 1500 m (4:38,27) – o 10 sekund vylepšil několik let starý školní rekord, 1. místo Štěpána Diviaka (EME3) v běhu na 400 m (54,81 s) a 3. místo ve štafetě (100, 200, 300, 400m) ve složení Holík (MO4), Šesták (MS3), Diviak (EM3) a Páral (MS3).

Přespolní běh

Ve středu 3. října 2012 se v areálu „Na Skalce“ konalo okresní finále základních a středních škol v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 5členné družstvo. Na trati o délce 4 500 m se nejlépe dařilo Janu Vrátilovi (E 2), který se v čase 16: 22 umístil na 2. místě. Jakub Páral (MS3) byl 7., Daniel Novák (EME 2) doběhl 9., Jakub Nedbal (TB1) 26. a Jan Mareček (TB1) 49. V celkovém hodnocení se družstvo naší školy umístilo na vynikajícím 1. místě a tím si vybojovalo postup do krajského finále ve Žďáru nad Sázavou.

To se konalo ve čtvrtek 11.10.2012 ve Sportovním areálu Martina Koukala u Pilské nádrže. Krajského kola se zúčastnilo 6členné družstvo naší školy ve složení: J Vrátil (E2), Daniel Novák (EME2), Pavel Smejkal (MS2), Rostislav Štěpán (MS2), Štěpán Diviak (EME3) a Jakub Páral (MS3). V konkurenci nejlepších běžců našeho kraje se na 5 kilometrové trati naše družstvo umístilo na velmi dobrém 5. místě.

Fotbal

Dne 11. října 2012 se 16 žáků prvních a druhých ročníků naší školy zúčastnilo okresního finále v kopané, které se konalo na umělém trávníku sportovního areálu Na Stoupách. Náš tým sehrál v 1. skupině celkem 3 zápasy. První se Střední školou stavební, se kterou jsme remizovali 0:0, druhý se Střední školou obchodu a služeb, se kterou jsme dlouho vedli, ale po faulu a trestném kopu v posledních vteřinách nakonec remizovali 1:1 (střelcem gólu Luboš Prchal - MS1) a třetí se Střední školou automobilní, kterou jsme porazili 2:1(autorem obou gólů byl Filip Vomela - MS1). V konečném součtu jsme se umístili na 2. místě ve skupině a sehráli zápas o 3. místo se Střední školou veřejnoprávní TRIVIS, kterou jsme porazili 2:1 (oba góly vstřelil Daniel Šerý - T2) a vybojovali tak velmi cenné 3. místo!

Stolní tenis

18. 10. 2012 proběhlo okresní finále ve stolním tenise. Naši školu reprezentovalo 4členné družstvo ve složení: Daniel Zajíček - MS1, Petr Tomášek – MS2, Michal Beránek - E3 a Jan Vosmek – E3. Po vítězství ve 3. skupině (SŠT – SŠS 4:0, SŠT – ŠECR 4:1) jsme postoupili do finálové skupiny, v níž naši žáci bohužel soupeřům podlehli (SŠT – SPŠ 0:4, SŠT – OA a JŠ 2:4) a obsadili 3. místo.